Licencjaty i II st. MISH

Wszystkie informacje na temat zasad rekrutacji na studia II stopnia w ramach Kolegium MISH UW można znaleźć na stronie IRK [zobacz]. Tutaj tylko przypominamy i podpowiadamy.

Primo

Wszyscy, którzy chcą się zarekrutować na II stopień MISH, powinni zaplanować obronę najpóźniej w trzecim tygodniu września. Jeśli pod żadnym pozorem nie jest to możliwe – proszę zgłaszać się do p. Agnieszki Sobótki z sekretariatu.

Secundo

Fragment mejla od Sekretariatu z roku 2011 (ale jest aktualny także dla rekrutacji we wrześniu 2012): „W systemie IRK znajdą Państwo dwie rejestracje na studia II stopnia – proszę się nie pomylić i wybierać rejestrację dla absolwetnów MISH. Proszę nie czekać z rejestracją na ostatni moment – po zarejestrowaniu zawsze można się rozmyślić i wyrejestrować, natomiast na zarejestrowanie po terminie nie ma żadnych szans. Dobrym terminem na rejestrację jest koniec sierpnia, wtedy w razie ewentualnych problemów i niejasności zostaje dość czasu na poprawki i wyjasnienia”.

Tertio

Fragment kolejnego mejla od Sekretariatu z 2011 (aktualne dla rekrutacji we wrześniu 2012): „Wszystkie osoby, które planują zarekrutować się na studia II stopnia, a nie mają jeszcze dyplomu licencjackiego lub równoważnego, mogą zarejestrować się w systemie IRK już teraz. Aby tego dokonać, proszę o wpisanie zer w rubryce: ocena na dyplomie, ocena z pracy itd. Po obronie będą mogli Państwo edytować te dane, ale zero jest niezbędne, aby IRK przyjęło rejestrację.

Sugeruję, aby rejestrowali się Państwo nie czekając do września – ułatwią tym Państwo pracę sobie i Komisji Rekrutacyjnej”.

Quatro

Jeśli macie wątpliwości, którą ze ścieżek w IRK wybrać – „domyślną ścieżkę” czy „dyplom licencjata lub równoważny” – odpowiadamy, że sprawa ścieżek wyboru w IRK nie jest jasna. Mishowcy rekrutujący się jako absolwenci MISH powinni mieć do wyboru tylko jedną ścieżkę, ale z przyczyn niewyjaśnionych mają dwie. Sekretariat Kolegium nie ma jednak wglądu w panel kandydata – wgląd ma tylko Biuro ds. Rekrutacji UW. Jeśli więc ktoś z Was ma problem z uzupełnianiem danych jako absolwent MISH, powinien zwrócić się bezpośrednio do B. ds. R.

Quinto

Za fb Sekretariatu (wrzesień 2012): „Uwaga MISHowcy, którzy bronią prac dyplomowych i odczuwają dotkliwie presję czasu: jeżeli macie już gotową pracę, a jeszcze nie zaliczyliście roku, możecie już przynieść pracę do archiwizacji. Oczywiście zaliczenie roku jest niezbędne, ale archiwizację można zacząć wcześniej”.

Sexto

Znów za fb Sekretariatu (wrzesień 2012): „Uwaga kandydaci na studia II stopnia (absolwenci MISH): w IRK jest podana lista dokumentów, które kandydaci mają obowiązek dostarczyć do sekretariatu 1 października. Jest to niezbędna czynność do zakończenia procesu rekrutacji. Każdy kandydat, który miałby problem z dotrzymaniem tego terminu, proszony jest o kontakt mailowy z sekretariatem”.

Różne sprawy

  1. Licencjat zrobić trzeba (chyba że w ramach MISH studiujecie wyłącznie prawo, wyłącznie psychologię albo i prawo, i psychologię).
  2. Mishowcy, którzy realizują minimum na prawie lub psychologii, traktowani są jak studenci studiów jednolitych. Ci z nas, którzy dodatkowo studiują inny kierunek licencjacki w ramach MISH, nie zawsze muszą składać licencjat na III roku. Termin obrony licencjatu koniecznie trzeba jednak uzgodnić z opiekunem roku.
  3. Studenci, którzy będą się bronić we wrześniu, nie będą poszkodowani w procesie rekrutacyjnym na studia II stopnia w Kolegium MISH.
  4. Ci, którzy muszą obronić licencjat, muszą go obronić do 30 września. W przeciwnym wypadku trzeba powtarzać rok.
  5. Każdy, kto jeszcze tego nie uczynił, powinien założyć pocztę uniwersytecką. Tylko na tę pocztę Sekretariat będzie wysyłał ważne informacje o terminach w IRK i innych formalnościach.
  6. Na stronie tytułowej pracy dyplomowej wpisujemy nazwę jednostki, w której robimy dyplom, a nie „Kolegium MISH”. ;(

Dokumenty

Na stronie Kolegium znajdziecie listę dokumentów potrzebnych do obrony (tutaj) oraz ich wzory (tutaj).

Oficjalna strona Samorządu Studentów Kolegium MISH UW. Osoba prowadząca stronę: Marcin Kozak