Mishellanea

Czasopismo studentów MISH wydawane w zamierzchłej przeszłości, ostatnio zmartwychwstałe pod postacią półrocznika. Kiedyś tworzone z intencją nieco bardziej luźno-eseistyczną, obecnie stawia na twardą (choć oczywiście niepozbawioną polotu!) naukę z dziedzin społecznych i humanistycznych.

Dawną stronę podziwiać można o tu (niestety proces sukcesji wciąż trwa), zaś nową, mamy nadzieję tymczasową tutaj. Wspólny profil facebookowy jest natomiast dostępny tuuuu.

Misja czasopisma? Oddajmy głos zespołowi redakcyjnemu:

Teksty o ambicjach naukowych poddawane są recenzji przez pracowników naukowych w anonimowej procedurze recenzyjnej. Do publikacji są zaproszeni wszyscy autorzy, zwłaszcza zaś ci, którzy mają do zaproponowania teksty naukowe o charakterze interdyscyplinarnym, w tym przede wszystkim humanistycznym lub społecznym. Jednak wszystkie ciekawe i nowatorskie teksty są przyjmowane bardzo chętnie.

Główną ambicją czasopisma jest wydawanie tekstów nowatorskich i ciekawych. Czasopismo będzie wnioskowało w najbliższym możliwym terminie o poddanie recenzji przez MNiSW tak, aby otrzymać punkty ministerialne dla swoich autorów.

Obecnie (rok 2018) w skład redakcji wchodzą:

  • Konrad Wyszkowski (redaktor naczelny);
  • Jakub Wolak (zastępca);
  • Grzegorz Bryl (sekretarz redakcji);
  • Joanna Nawrotkiewicz;
  • Michał A. Pawłowski.

Numery:

Oficjalna strona Samorządu Studentów Kolegium MISH UW. Stworzona przez Marcina Kozaka. Prowadzona przez Zarząd Samorządu Studentów Kolegium MISH UW.

Polub nas na Facebooku!