STYPENDIUM REKTORA PO STAREMU

Władze Uniwersytetu, w porozumieniu z Zarządem Samorządu Studentów UW, podjęły decyzję o utrzymaniu dotychczasowych zasad przyznawania stypendium rektora za mijający rok akademicki. Tym samym znacząco zmieniła się koncepcja, o której pisaliśmy w czerwcu (zaznaczając, że jest to tylko projekt). W konsekwencji, tak jak w zeszłym roku, będą się liczyć wyłącznie średnia oraz osiągnięcia sportowe.

Nowe zasady przyznawania stypendium za kolejny rok akademicki (2012/13) mają już uwzględniać zarówno średnią, jak i osiągnięcia (naukowe, artystyczne i sportowe) i zostaną opracowane do końca września br.

Jak widać, w przyszłym roku wszystko zostaje po staremu – z jednym ważnym wyjątkiem, który cytujemy za stroną ZSS UW: „W stosunku do roku ubiegłego zmianie ulegnie zasada podziału stypendiów na kierunku studiów. W roku akademickim 2012/2013 porównywane będą wyniki studentów z tego samego roku studiów, a nie ze wszystkich lat łącznie. Odstępstwo od tej zasady jest możliwe na wniosek zarządu samorządu studentów jednostki UW”.

W najbliższym czasie uruchomimy konsultacje społeczne ws. sposobu porównywania wyników, o którym mowa w tym cytacie. Jeśli już teraz macie sugestie, uwagi, propozycje – piszcie, dzwońcie, oto namiary.

Więcej szczegółów i uzasadnienie decyzji władz UW i ZSS UW znajdziecie

> na stronie ZSS UW.

Regulamin przyznawania pomocy materialnej (stypendium rektora, ale i socjalne) znajdziecie tutaj.