List otwarty do Ministra J. Gowina

AktualnościAkty prawneHomopoliticusNowa ustawaNowy MISHZSS UWŻycie studenckieMożliwość komentowania List otwarty do Ministra J. Gowina została wyłączona

Najmilsi, najlepsi, szanowni! Udostępniamy list otwarty do p. min. Jarosława Gowina w sprawie uwzględnienia w projektowanych zmianach systemu szkolnictwa wyższego postulatów środowisk studiów międzyobszarowych. List powstał we współpracy z samorządami studenckimi innych MISHów: z Wrocławia, Krakowa, Poznania, Lublina i Katowic (przy ostatnim właściwie nie MISH, a Indywidualne Studia Międzyobszarowe).

Oficjalne słowa wstępu do listu:

Szanowni Państwo, przedstawiciele Studentów studiów miedzyobszarowych z całej Polski pracowali przez ostatnie tygodnie nad postulatami do procedowanej w polskim Parlamencie „Konstytucji dla Nauki” dotyczącymi studiów międzyobszarowych i ich formy w perspektywie nowej ustawy.

Efektem prac Studentów kierunków międzyobszarowych jest list otwarty do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Pana Jarosława Gowina, w którym prezentujemy nasze uwagi i prośby odnośnie projektu ustawy „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce”. Zachęcamy i zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Treść listu

Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu! Jest ona dostępna na naszym facebookowym profilu:

…lub tutaj jako paczka do ściągnięcia (List_w_sprawie_Ustawy2_0) lub jako pliki graficzne: