V Konkurs na Pracę Roczną

PIĄTY JUŻ KONKURS NA NAJLEPSZĄ PRACĘ ROCZNĄ!

W tym roku praca roczna po raz ostatni będzie miała wartość 5 ECTS. Pięknie się to składa, nie tylko ze względu na ograniczenia ECTS-owe, ale także z powodu jubileuszowej, już piątej, edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Roczną.

Mimo wielkich zmian w Kolegium regulamin Konkursu pozostaje bez większych rewolucji. Na najlepsze prace roczne czeka moc nagród i publikacja.

Publikacja to rzecz niemała (punkty->stypendia->bogactwo), dlatego Zarząd Samorządu postanowił w tym roku zmodyfikować jej formułę. Do wyboru będzie publikacja w wersji papierowej, jak dotychczas w “Mishellaneach”, albo w wersji elektronicznej w repozytorium na stronach Samorządu.  Więcej szczegółów w Regulaminie Konkursu:

Kiedy i gdzie

Prace, wraz z recenzją, składamy wyłącznie w formie elektronicznej – należy je wysłać do 15 października 2013 na adres Samorządu (samomish@gmail.com). 15 października to termin absolutnie ostateczny.

Wyniki zostaną ogłoszone do 20 grudnia, prawdopodobnie i tradycyjnie, na mishowym spotkaniu przed Świętami Bożego Narodzenia.

Tryb oceny

Po wstępnej lekturze prac Komisja zdecyduje, czy nagrody będą przyznawane w klasyfikacji ogólnej czy też w ramach kategorii tematycznych i dyscyplinarnych (możliwe kategorie to: nauki humanistyczne, nauki społeczne, nauki prawne).

Również w trakcie oceny Komisja może podjąć decyzję o odrębnym trybie oceny prac studentów studiów I i II stopnia. Podejmując taką decyzję, Komisja zdecyduje, w jaki sposób traktować studentów jednolitych studiów magisterskich.

Komisja weźmie pod uwagę kryteria wyróżnione w formularzu recenzji pracy rocznej, z tym że Komisja może w sposób szczególny wziąć pod uwagę interdyscyplinarny charakter prac.

Po wstępnej lekturze prac Zarząd Samorządu Studentów Kolegium MISH UW (organizator Konkursu), w porozumieniu z Komisją, może poszerzyć skład Komisji lub powołać ekspertów Komisji, jeśli wymaga tego tematyka przysłanych prac.

Nagrody

Nagrody w konkursie to nagrody rzeczowe (nie tylko książkowe!) i publikacja w “Mishellaneach” lub w „Zbiorze najlepszych prac rocznych Kolegium MISH UW” na stronie internetowej ZSS MISH UW.

Konkurs kryzysu się nie boi. Rok temu koszt zakupionych nagród wyniósł PONAD PÓŁ TYSIĄCA ZŁOTYCH POLSKICH. W tym roku też będzie na bogato!

Trochę historii

Jak to było w zeszłych latach? Na tej stronie przeczytasz o poprzednich czterech edycjach, tam też znajdziesz zwycięskie prace z zeszłego roku.

Kontakt

W razie pytań, uwag i sugestii, piszcie na adres Samorządu Studentów (samomish@gmail.com) lub do Moniki Helak , szefowej SS: tel. 691 923 314, e-mail: monhelak@gmail.com