MISHOWCY W RADACH I SENATACH

Informujemy, że Parlament Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, w II części I posiedzenia w kadencji 2012/13, które odbyło się w środę 5 grudnia 2012 r., dokonał wyboru członków organów Samorządu Studentów UW i przedstawicieli Samorządu w innych organach Uniwersytetu.

Pełną listę osób wybranych znajdziecie na stronie Parlamentu (link). Zgodnie z najlepszą tradycją, wśród wybranych znajdują się studenci Kolegium MISH.

Komisja Senatu ds. Studentów

Rafał Smoleń, student II roku studiów II stopnia (Afryka, varia), został wybrany na członka Komisji Senatu Uniwersytetu Warszawskiego ds. Studentów, Doktorantów i Jakości Kształcenia. Jest to jedna z najważniejszych – jeśli nie najważniejsza – komisja Senatu. Czym się zajmuje – przeczytacie tutaj.

Rafał będzie reprezentował interesy Studentów wspólnie z Eweliną Roguską (INP), przewodniczącą Komisji ZSS UW ds. Studentów i Jakości Kształcenia, oraz Mateuszem Mrozkiem (IH), Marszałkiem Parlamentu Studentów UW, Przewodniczącym Komisji ds. Dydaktyki i Jakości Kształcenia Rady Wykonawczej Parlamentu Studentów RP (od 1.01.2013). Kto jeszcze w tej Komisji zasiada (z grona nie-studentów) – zerknijcie tutaj.

Zgodnie z par. 33 ust. 3 Statutu UW „Senat wybiera członków komisji bezwzględną większością głosów spośród członków Senatu oraz kandydatów zgłoszonych przez członków Senatu, rady wydziałów oraz samorząd doktorantów i samorząd studentów” – czekamy więc na ostateczną decyzję Senatu, który zbierze się na najbliższym posiedzeniu 12 grudnia.

Rada Biblioteczna UW

Daniel Brzeszcz, student I roku studiów II stopnia, został wybrany na członka Rady Bibliotecznej Uniwersytetu Warszawskiego (Daniel studiuje polonistykę i bardzo dużo czyta). Co Daniel będzie tam robił – przeczytacie tutaj.

Last but not least

Piotr Müller, student V roku Kolegium MISH, został senatorem Uniwersytetu Warszawskiego. Ponadto Piotr został członkiem paru sądów i komisji, ale nie jest to warte nawet wspomnienia przy Sukcesie, jaki osiągnął parę dni temu czytaj dalej.

Wszystkim wybranym serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz naszego Kolegium!